Špongia 2007

Športové programovanie oči neodpudzujúcich grafických interaktívnych aplikácií

Plagát

Čo je to Špongia?

Špongia je v prvom rade súťaž v programovaní počítačových hier. Súťažiacimi sú 1-6 členné tímy gymnázistov, ktorí majú vo vymedzenom čase naprogramovať hru podľa zadania. Týždeň po skončení programovania príde najdôležitejší deň súťaže - každý tím svoj program krátko odprezentuje. Ten istý deň porota udelí tím najlepším ceny.

Program sa hodnotí vo viacerých kategóriách: Hrateľnosť, Grafika, Zvuk, Nápad, Promo, pričom aj diváci budú môcť prispieť do hodnotenia formou ankety. Na základe výsledkov v týchto kategóriach sa určí konečné poradie a absolútny víťaz.

Pravidlá

Kompletné pravidlá su k dispozícii na stiahnutie vo formáte pdf: Verzia k 18. 9. 2007

Minulosť

Za to, že súťaž vznikla, môžu hlavne Mišo Szabados (aktuálne na Matfyze) a Dano Lovásko zo sexty. Dano s Minďom (Peter Mindek) si už vlastne podobnú minisúťaž zorganizovali sami pre seba minulý rok. No a Mišo prišiel s nápadom, že programátorských súťaží je síce viacero, ale že nevie o žiadnej stredoškolskej súťaži, v ktorej by záležalo na tom, aby výsledok vyzeral čo najlepšie po grafickej stránke a že by stálo za to, takú súťaž urobiť.

Súťaž sa teda prvýkrát konala minulý rok na našej škole (Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium) a zúčastnilo sa jej 7 tímov. Najmladší boli terciáni a najstarší bývalí oktávania. Súťaž sa podľa nášho názoru podarila a tak sme sa rozhodli, že nabudúce pozveme aj žiakov iných škôl. (A už sa tešíme, keď to o takých 30 rokov bude celoeurópska súťaž :) )

Čo sú to za ľudia?

V pravidlách a na plagáte sú možno mená ľudí, ktorých nepoznáte. Všetci títo ľudia sú zo Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázia (ŠpMNDaG):